Mida peaks Windowsiga harjunud kasutaja Linuxit kasutama hakates teadma?

Allikas: Pingviini viki
Tux resized.png Täienda seda artiklit, kui oskad!


  • Linuxis on START menüü asemel mõni muu menüü, mille kaudu käivitatakse rakendusi ja saadakse oma asjadele ligi. Tihti on see menüü küll üpris sarnane, aga mitte alati. Kui START menüü paikneb tavaliselt all vasakus nurgas, siis eri Linuxite puhul võib rakenduste käivitamiseks mõeldud menüü paikneda hoopis üleval vasakul (GNOME, Unity).
  • Linuxis ei minda Internetti mitte Internet Exploreri või Microsoft Edge ("e" tähega ikoon) abil, vaid kasutatakse mõnda teist lehitsejat, nt levinumad on Firefox, Google Chrome jt.
  • Kasutaja failide kataloogiks pole mitte "Minu dokumendid" (My documents), vaid lihtsalt kasutaja nimeline Kodukataloog (home), mille all paiknevad tavaliselt omakorda kataloogid nagu "Allalaadimised", "Dokumendid", "Pildid", "Videod", "Töölaud" jne. Kodukataloog paikneb failisüsteemi kataloogis /home/kasutajanimi/ ja selle lühendina kehtib ~ (tilde).
  • Uut tarkvara ei paigaldata süsteemi mitte lihtsalt netist alla laadides ega ka üldiselt mitte paigaldusketastelt, vaid tarkvaravaramutest, millele pääsetakse ligi mõne paketihalduri abil.

Vaata ka