NetBSD

Allikas: Pingviini viki


NetBSD
Netbsd.png

{{{pildi allkiri}}}
Arendaja:
OS perekond: BSD
Arendusmudel:
Viimane versioon: 5.0.2
12.02.2010
Vaikimisi kasutajaliides: puudub
Pakihaldus: pkgsrc
Litsents: BSD litsents
Staatus: aktiivne
Koduleht: www.netbsd.org
Foorum:
Ametlikud peeglid: ftp.estpak.ee
Mitteametlikud peeglid:

NetBSD projekt on rahvusvaheline paljude inimeste koostöövorm selleks, et luua vaba ja vabalt levitatav UNIX-ilaadne operatsioonisüsteem NetBSD. Lisaks meie enda tööle sisaldab NetBSD teisi vabavarasid, näiteks 4.4BSD Lite, mis on pärit California Ülikoolist, Berkeley'st.

Täpsemalt, vaata NetBSD omadusi, mőningaid ekraanitőmmiseid vői kui Sa oled kannatamatu, mine otse allalaadimise lehele.

Üks NetBSD projekti peamisi eesmärke on teha pőhi-operatsioonisüsteem erakordselt hästi porditavaks. Selle tulemusena on NetBSD porditud paljudele riistvara platvormidele. NetBSD on samuti hästi kasutatav, kasutades paljusid standardseid API-sid ja vőrguprotokolle ning emuleerides paljude teiste süsteemide ABI-sid.

NetBSD-d levitatakse kolmes vormis: ametlik väljalase, harilik-NetBSD, and arendus-NetBSD. Ametlikku väljalaset tehakse aegajalt ja see sisaldab hästi kontrollitud kahendteksti, algteksti ja paigaldamise vahendeid. Harilik NetBSD on igapäevaselt uuendatud tőmmis väljalaske harust, millest tavaliselt saab järgmise väljalaske parandus. Arendus-NetBSD on igapäevane tőmmis NetBSD arendajate igapäevasest tööst ja mőeldud inimestele, kes soovivad absoluutselt viimast tarkvara ja juhuslikest vigadest ei hooli.

NetBSD on suuresti kasutajate poolt toetatud, läbi Usenet uudistegruppide, meililistide ja otsese kaasamisega. Kui Sul on probleem, siis tőenäoliselt on keegi seda juba näinud ning läbi teinud ja on Sind vőimeline aitama.

Miks selline nimi?

BSD on meie nimes selge tundemärk 4.4BSD-st ja 386BSD-st päritolust.

NetBSD kaastöölised peamiselt suhtlevad e-maili ja jututubade kaudu; paljud meist pole isiklikult kunagi kohtunud. Me samuti kasutame kaugelt hallatavat algeksti süsteemi, mida CVS-ks nimetatakse, mis vőimaldab paljudest arendajatest sőltumatult sama algtekstipuu kallal töötada. Me usume, et internet on tehnoloogia, mis lői vőimalused NetBSD tekkimiseks. Nimi `net' meie nimes on valitud kui netis - vőrgus levitamiseks.

Lingid