Arutelu:Estobuntu juhendite kirjutamine

Allikas: Pingviini viki

Mõte on selles, et juhendid oleks kõigile huvilistele kättesaadavad ja täiendatavad Pingviini vikis Estobuntu kategooria all. Samas on oluline vähendada maksimaalselt töö hulka, sj varasemate juhendite dubleerimisele ja haldamisele minevat aega. Oluline on vähendada ka duplikaatmaterjali kui sellise hulka.

Nimetamine ja kategooriad

  • Pikemate juhendilehtede nimedesse tuleks panna Estobuntu (nt "Wifi kaartide seadisamine Estobuntus").
  • Kui asi pole eriti Estobuntu spetsiifiline, siis lihtsalt lisada vastav kategooria märgend (Estobuntu kategooria) ja kirjutada lehe sisse märkused, et mida Estobuntu puhul tähele panna.
  • Kui asi on sisuliselt sama Ubuntus ja Estobuntus, siis pole mõtet kirjutada artiklit ainult Estobuntu kohta, vaid ka Ubuntu kohta.
  • Artiklid tuleks kõik varustada õigete kategooriatega (nagu Algajad, Üldised juhendid, Estobuntu, Ubuntu, Info jne). Kategooriaid võib olla mitu.
  • Kategooriat saab muuta. Kui pole selge, kuhu ja kuidas peaks juhend minema, siis ei maksa seda sellepärast veel kirjutamata jätta. Küll leiame sellele lõpuks õige koha.

Liigitamine

Juhendite nimedes on võimalik kasutada nii üldlehte kui ka nimetamist väljalaskete kaupa:

  1. Tarkvara Estobuntus
  2. Tarkvara Estobuntus (12.08)
  3. Tarkvara Estobuntus (14.04)

Üldlehed

Üldlehte tuleb kasutada juhul, kui erinevate väljalaskete vahel on erinevused väga väikesed ja neid on võimalik ühel lehel arusaadavalt ära kirjeldada (nt erinevate peatükkide all). Sel juhul tuleb kindlasti teha väljalaskelehelt suunamine üldlehele või vajadusel lausa kindlale peatükile antud üldlehel.

Üldlehte võib kasutada ka suunamiseks uusimale versioonile mingist väljalaskelehest, et väljastpoolt linkimine oleks lihtsam (nt "Estobuntu paigaldamine" suunab lehele "Estobuntu paigaldamine (14.04)"). Selle variandi puhul tuleb kindlasti väljalaske vahetumisel uuendada ära ka antud suunamine, et leht suunaks alati uusimale paigaldusjuhendile.

Väljalaskelehed

Antud lehtedel peab kajastuma informatsioon, mis on mõeldud kindla väljalaske jaoks. Vanema väljalaske lehe muutmisel peab arvestama ka seda, et antud lehele võib linkida mõne muu (uuema) väljalaske viki leht, ning sel juhul peab muudatuse/paranduse tegemine olema kooskõlas ka uuema väljalaskega. Juhul, kui see ei ole võimalik, siis tuleb uuema väljalaske jaoks teha uus leht.

Suunamine

Tavaliselt suunatakse juhendeid nii, et kõigepealt suunatakse vastava väljalaske Estobuntu alustuslehelt vastava väljalaske juhendile, nt 14.04 väljalaske alustuslehelt suunataks "Tarkvara Estobuntus (14.04)" lehele. Selle puudumisel tuleks antud väljalaskelehelt teha edasisuunamine (MediaWiki redirect) üldlehele "Tarkvara Estobuntus" (seda muidugi juhul, kui üldleht on olemas). Vajadusel uuenda ka üldlehte, sest ilma väljalaske versiooninumbrita üldlehel peaks olema kõige viimane juhendi versioon.

Kui tekib vajadus eristada erinevaid töölaudasid, siis tuleks artiklis teha eraldi peatükid KDE, GNOME, LXDE jne jaoks, mitte tekitada antud väljalaske töölaua kohta eraldi lehte. Selle eesmärk on säilitada terviklikud lehed konkreetse väljalaske või tarkvara kohta.

Juhul, kui uue väljalaskega jääb mõni juhend samaks, siis tuleb antud juhendi väljalaske lehelt teha suunamine varasemale, nt "Tarkvara Estobuntus (14.04)" suunata lehele "Tarkvara Estobuntus (12.08)". Samuti tuleb antud vanal (nt 12.08) väljalaske lehel teha märge, et see leht kehtib ka uue (14.04) väljalaske kohta.

Standardprogrammide juhendid

Kui eri töölaudadega versioonides kasutusel eri standardprogrammid, siis saab standardprogrammide kasutusjuhendid kirjutada vastava standardprogrammi viki lehele (nt artiklitesse Nautilus, Dolphin, Amarok, Rhythmbox, Banshee, Plasmoidid, Screenletid, KDE, Unity jne). Nii on Estobuntu enda materjali all peamiselt see, mis on Estobuntus ühine ja KDE/GNOME/LXDE versioonide Estobuntu spetsiifiliste juhendite erinevused peaks jääma minimaalseks (mis ei tähenda, et neid üldse pole).

Abistav kopipasta (suunamised ja kategooriad)

#REDIRECT [[Tarkvara Estobuntus]]
#REDIRECT [[Tarkvara Estobuntus (14.04)]]
[[Kategooria:Estobuntu]]
[[Kategooria:Estobuntu 14.04]]

Vaata ka