Estobuntu juhendite kirjutamine

Allikas: Pingviini viki
Tux resized.png Täienda seda artiklit, kui oskad!


Mõte on selles, et juhendid oleks kõigile huvilistele kättesaadavad ja täiendatavad Pingviini vikis Estobuntu kategooria all. Samas on oluline vähendada maksimaalselt töö hulka, sj varasemate juhendite dubleerimisele ja haldamisele minevat aega. Oluline on vähendada ka duplikaatmaterjali kui sellise hulka.

Plaan

Esialgne plaan on korraldada juhendite kirjutamine selliselt

  • Pikemate juhendilehtede nimedes võiks olla Estobuntu (nt "Wifi kaartide seadisamine Estobuntus")
  • Kui asi pole eriti Estobuntu spetsiifiline, siis lihtsalt lisada vastav kategooria märgend (Estobuntu kategooria) ja kirjutada lehe sisse märkused, et mida Estobuntu puhul tähele panna. Kui asi on sisuliselt sama Ubuntus ja Estobuntus, siis pole mõtet kirjutada artiklit ainult Estobuntu kohta, vaid ka Ubuntu kohta.
  • Artiklid tuleks kõik varustada õigete kategooriagtega (nagu Algajad, Üldised juhendid, Estobuntu, Ubuntu, Info jne). Kategooriaid võib olla mitu.
  • Kategooriat saab muuta. Kui pole selge, kuhu ja kuidas peaks juhend minema, siis ei maksa seda sellepärast veel kirjutamata jätta. Küll leiame sellele lõpuks õige koha.

Nimetamine väljalasete kaupa

Juhendite nimetamisel peaks kasutama suunamist eri väljalasete kaupa. Näiteks:

  1. Blah blah Estobuntus
  2. Blah blah Estobuntus (10.09)
  3. Blah blah Estobuntus (11.06)

Juhendeid lingitaks tulevikus siis nii, et kõigepealt lingitakse vastava versiooni Estobuntust või selle Firefoxi alustuslehelt vastava versiooni juhendit, nt 11.06 versioonist lingitaks "Blah blah Estobuntus (11.06)". Kui selle versiooni jaoks eraldi juhendit pole, siis peaks see leht tegema edasisuunamise (MediaWiki redirect) üldlehele "Blah blah Estobuntus". Ilma väljalaske versiooninumbrita üldlehel peaks olema kõige viimane juhendi versioon.

Kui tekib vajadus eristada KDE ja GNOME'i versioone, siis tuleks lisada väljalaske koodile ka töölaua kood, st "Blah blah Estobuntus (11.10 KDE)", aga kui võimalik, siis võiks püüda seda liigse kirjususe vältimiseks mitte teha, vaid lisada artikli teksti eraldi jaotised KDE ja GNOME ja LxDE jne jaoks. Selle eesmärk on säilitada üks Estobuntu kategooria, kus on kõige uuemate versioonide juhendid alati otse leitavad.

Kui nt on eri töölaudadega versioonides kasutusel eri standardprogrammid, siis saab standardprogrammide kasutusjuhendid kirjutada vastava standardprogrammi viki lehele (nt artiklitesse Nautilus, Dolphin, Amarok, Rhythmbox, Banshee, Plasmoidid, Screenletid, KDE, Unity jne jne). Nii on Estobuntu enda materjali all peamiselt see, mis on Estobuntus ühine ja KDE/GNOME/LxDE versioonide Estobuntu spetsiifiliste juhendite erinevused peaks jääma minimaalseks (mis ei tähenda, et neid üldse pole).

Kui juhend on eri Estobuntude jaoks sama, siis tulekski lisada üldlehele ainult vastav kategooria "Estobuntu 11.06" vms jne ning luua korrektne ümbersuunamine versiooninumbriga lehelt. Kui juhend põhimõtteliselt muutub (nt kasutusele võetakse uus standardprogramm vms), siis peaks liigutama vana juhendi vastava väljalaske koodiga lehekülje alla ja korrigeerima kõigi väljalasete ümbersuunamised (kui lehekülg on olnud kasutusel mitme väljalaske jooksul, siis korrigeerima kõik ümbersuunamised viimase versiooninumbriga lehele, st ka 10.09 peaks viitama 11.06 peale, kui muutus on versioonis 11.10).

Kui juhendeid tekib palju, siis saab selle ümbersuunamised teha uute väljalasete ilmumisel ka mingi skriptiga.

Abistav kopipasta

#REDIRECT [[Blah blah Estobuntus]]
#REDIRECT [[Blah blah Estobuntus (11.04)]]
#REDIRECT [[Blah blah Estobuntus (11.10 KDE)]]
[[Kategooria:Estobuntu]]
[[Kategooria:Estobuntu 11.06]]
[[Kategooria:Estobuntu 11.06 KDE]]

Vaata ka