KDE rakenduste jooksutamine GNOME'i all

Allikas: Pingviini viki

Kõik KDE rakendused jooksevad vabalt ka GNOME (ja Unity) all, kuid probleem on see, et nad näevad natuke teistsugused (kirjatüübid, kirja suurus, ikoonid, värvid jne) välja, kui ülejäänud rakendused. Seda saab parandada KDE välimuse seadistuste sättimisega.

Kui tahta GNOME'i all (allolev on Ubuntu 10.10/11.04 põhjal kirjutatud) jooksutada KDE rakendusi ja on soov, et need ka talutavad välja näeks, siis on mõistlik paigaldada pakett kdebase-workspace ja plasma-desktop (paigaldamise ajal valida vaikimise töökeskkonnaks "gde"), mille tulemusel peaks Eelistuste menüüsse ilmuma KDE süsteemiseadete valik (võib olla ingl k System settings). Seal tuleks valida sobivaid kujundusi, värve, ikoone ja muid seadeid.

  • Mõistlik on laadida endale esiteks rubriigist "Töötsooni välimus ja käitumine" -> "Töötsooni välimus" -> "Töölaua teema" -> "Hangi uusi teemasid" mõni GNOME'iga sobiv kujundus, nt otsida märksõnu Ambiance, Radiance või Clearlooks vms vastavalt kasutusel olevale Ubuntu kujundusele. Võib vaadata kujunduste jms leidmiseks ka KDE-look.org saidile.
  • Edasi tuleks valida KDE süsteemiseadistuste alt rubriigist "Üldine välimus ja käitumine" Rakenduste välimus, ning panna seal valikuks GTK+, mis peaks KDE rakendused suhteliselt viisakaks tegema.
  • Ülalkirjeldatud märksõnade abil kujunduste muutmise võtet tuleks rakendada ka värvidele, fontidele, ikoonidele (sj KDE vaikimisi kiri on jube väike ja mõeldud eelkõige silmade rikkumiseks, see tuleb käsitsi suuremaks panna ja Ubuntu kasutab 10.10'st "Ubuntu" kirjatüüpi, täpsemalt tuleb vaadata oma Ubuntu Eelistuste "Välimuse" jaotise alt).
  • Soovi korral võib muuta ka helisid jne.

Lõpptulemusena näevad KDE rakendused peaaegu aktsepteeritavad välja.