Linux Mint

Allikas: Pingviini viki


Linux Mint
Linuxmint.png
LinuxMintBianca.png
Linux Mint Cassandra
Arendaja: Linux Mint
OS perekond: Ubuntu
Arendusmudel: FOSS
Viimane versioon: 18 sarah
2016 juuni
Vaikimisi kasutajaliides: cinnamon ja mate
Pakihaldus: APT
Litsents: GPL koos teiste litsentsidega
Staatus: aktiivne
Koduleht: http://linuxmint.com/
Foorum: http://linuxmint.com/forum/
Ametlikud peeglid: peeglid
Mitteametlikud peeglid:

Linux Mint on Ubuntul baseeruv distributsioon, millele on kohe lisatud mitmed suletud lähtekoodiga tarkvarad. Samas on näiteks kasutatavad repositooriumid samad Ubuntuga. Viimane versioon 3.0 kasutab Ubuntu Feisty (7.04) repositooriume. Peamiseks eesmärgiks ongi pakkuda kohe täielikumat lahendust uutele kasutajatele. neil pole vaja enam muretseda, kuidas paigaldada MP3 tuge, Flashi, Javat jne. Kõik on kohe kaasas. Lisaks sellele on Linux Mint saanud inspiratsiooni openSusest ja lisanud mõningaid sarnaseid seadistusmooduseid. Näiteks võib ära märkida järgmised Linux Mintile iseloomulikud vahendid, mida Ubuntus ei leia:

  • mintMenu, asendus tavapärasele Gnome menüüle. Inspiratsiooni on saadud vastavast openSuse menüüst.
  • mintConfig, on kontrollkeskus, mis samuti saanud inspiratsiooni openSusest.
  • mintDisk, on programm, mis automaatselt liidab FAT32 ja NTFS (Lugemis ja kirjutamisõigusega) partitsionid ja loob otseviite desktopile.
  • mintDesktop, selle abil saab valida, mis ikoonid ilmuvad desktopile ja lisaks on selle abil võimalik automaatselt liita Windowsi jagatud arvuteid.
  • mintWifi, sisaldab endas ndiswrapperi faile ja tema abiga on võimalik graafiliselt seadistada oma WiFi kaarte, mis muidu ainult Windowsi all töötavad.